Abarth na Mezinárodním autosalonu v Ženevě 2017

 • Hvězdou výstavy je nová verze Pista kultovního modelu Abarth 595.
 • V expozici se k ní připojí číslovaná a limitovaná edice Abarth 695 Yamaha XSR a motocykl Yamaha XSR900 Abarth, které se zrodili ze spolupráce společností Abarth a Yamaha Motor Europe.
 • V záři reflektorů se představí rovněž Abarth 124 spider a jeho speciální edice Abarth 124 spider Scorpione.
 • Kalendář závodů sezony 2017 a šampionát Abarth Trophy.
 • Expozice, která připomíná atmosféru historických dílen Abarth bude zahrnovat rovněž prostor věnovaný oficiálním značkovým předmětům a exkluzivnímu příslušenství vytvořenému ve spolupráci se značkou Mopar.
 • Návštěvníci se budou moci seznámit s novými aktivitami a novými produkty, jako jsou konverzní sady.
 • Abarth Register zvyšuje historickou hodnotu vozu. Nový prostor The Special Side of Performance věnovaný speciálním a limitovaným edicím.

 

Abarth se vrací na autosalon v Ženevě s kompletní modelovou řadou, která je nejlepším vyjádřením hodnot výkonu, dílenského zpracování a technických modifikací, které značku se štírem ve znaku charakterizují.

V záři reflektorů bude veřejnost moci obdivovat nový Abarth 124 spider po boku speciálních sérií Scorpione, Abarth 595 Pista a limitované edice Abarth 695 XSR Yamaha, která se zrodila ze spolupráce se společností Yamaha Motor Europe. Z tohoto partnerství, které letos pokračuje již třetím rokem, vzešel rovněž model Yamaha XSR900 Abarth, první motocykl vytvořený dvěma nejdynamičtějšími značkami motoristického světa. Tento motocykl se návštěvníkům představí samozřejmě také. Stručně řečeno, expozice značky Abarth otevírá svět a hodnoty značky. Výkon a dílenské zpracování jsou vyjádřené v každém produktu, stejně jako nepřetržité technické inovace. Počet nadšenců, kteří se ztotožňují s filozofií značky po celém světě roste: úspěch The Scorpionship, jediné oficiální komunity, která nyní zahrnuje přes 70 000 členů a projektu Abarth Classiche, jež se zaměřuje na svět historických vozidel se štírem ve znaku není žádným překvapením. Uživatelé se mohou zaregistrovat zdarma na internetových stránkách www.abarth.it/scorpionship. V Ženevě nebude chybět ani prostor věnovaný oficiálním značkovým předmětům, exkluzivnímu příslušenství a tuningovým sadám vytvořeným ve spolupráci se značkou Mopar, která se zaměřuje na služby, péči o zákazníka, originální náhradní díly a příslušenství všech značek skupiny FCA. Níže naleznete údaje vztahující se ke všem trhům. Podrobnější informace naleznete na internetových stránkách značky ve vaši zemi.

 

Abarth 595 Pista

V expozici značky Abarth v Ženevě se představuje Abarth 595 Pista, nová speciální edice ikony značky Abarth. Model je k dispozici ve dvou provedeních karoserie - hatchback a kabriolet - a v pěti barvách karoserie s kontrastními detaily: šedá Campovolo, bílá Gara, červená Abarth, šedá Record a černá Scorpione.

Vůz je vybaven spolehlivým motorem 1.4 T-jet o výkonu 160 k (117 kW) , který je schopen poskytnout jmenovitý výkon 117 k/litr zdvihového objemu a vyvinout točivý moment 230 Nm při 3000 ot./min. Nejvyšší rychlost vozu činí 216 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h zabere jen 7,3 sekundy. Tato čísla demonstrují, že výkon tohoto vozu je ideální pro každého, kdo hledá ve vozidle pořádnou porci adrenalinu. Jeho závodní osobitost je podpořena špičkovou technickou výbavou, jako jsou perforované a ventilované kotouče (284x22 mm vpředu a 240x11 mm vzadu), tlumiče pérování Koni s FSD ventilem a vysokovýkonný výfukový systém Abarth Record Monza s dvěma režimy a čtyřmi koncovkami. Ve standardu je motor 1.4 T-jet o výkonu 160 k spojen s manuální pětistupňovou převodovkou, avšak může být vybaven i robotizovanou sekvenční převodovkou Abarth s řazením pádly pod volantem. Standardem jsou matně černá 17palcová litá kola Formula s pneumatikami 205/45 a mlhová světla.

Z hlediska vzhledu Abarth 595 Pista vyniká možností volby prvků předního a zadního nárazníku, krytů vnějších zpětných zrcátek a brzdových třmenů (černá, červená a žlutá). Kliky dveří a podklad loga 595 Pista mají atraktivní titanovou úpravu.

U verze kabriolet je standardem elektricky ovládaná střecha a zadní parkovací sensory.

Volitelná výbava zahrnuje anténu ukrytou pod hliníkovým krytem 595, xenonové světlomety, tónovaná zadní okna a prosklenou střechu Sky Dome, která je nabízená u verze hatchback.

Vzhled interiéru doplňují výškově nastavitelná, látková - na přání kožená - sportovní sedadla Abarth, panel s kontrolními ukazateli se 7" TFT displejem, matně šedý přístrojový panel, manuální klimatizace a sportovní, kůží čalouněný volant s označením na vrcholu věnce. Na přání je k dispozici automatická klimatizace a monochromatické vnitřní zpětné zrcátko.

Další výbava modelu Abarth 595 Pista zahrnuje vysoce moderní infotelematický systém UconnectTM se 7" dotykovou obrazovkou s vysokým rozlišením, digitálním rádiem DAB, šesti reproduktory, rozhraním Bluetooth® s funkcí audio streaming, vstupy USB/AUX a službami Live, které umožňují přístup k mnoha různým aplikacím. Systém lze využít k přihlášení na Facebook a Twitter, přehrávání přes 35 milionů skladeb z Deezer nebo naladění jednoho ze 100 000 rádií TuneIn. Zapomenout nesmíme ani na možnost čtení nejnovějších zpráv z Reuters či získávání informací o dopravě, počasí a radarech v reálném čase TomTomLive.

Jméno speciální edice - Pista (Italsky = okruh) - je čistým odkazem na závodní povahu modelu a systém telemetrie Abarth. Jedná se o další generaci infotelematického systému, který zahrnuje možnost načtení některých nejznámějších okruhů světa, jako jsou například Monza, Spa-Francorchamps nebo Red Bull Ring, volit je během akcí na okruzích, prohlížet si detailní mapy a získávat jízdní tipy v reálném čase pro zlepšení časů na kolo. Díky tomu mohou řidiči modelu Abarth 595 Pista přistupovat ke svým zaznamenaným jízdám a kdykoliv později je analyzovat pro zlepšení svého výkonu.

Infotelematický systém UconnectTM zahrnuje integrovanou satelitní navigaci a prémiový audio systém Beats o výkonu 440 W, šesti reproduktory a subwooferem.

V Abarthu 595 Pista můžete svoje výkony kdykoliv sdílet se svými přáteli: nový systém UconnectTM se 7palcovou dotykovou obrazovkou s vysokým rozlišením kombinuje tlačítka na volantu s Bluetooth, 6 reproduktory a digitálním rádiem DAB.

UconnectTM 7" HD LIVE je kompatibilní se systémy Apple CarPlay a Android AutoTM.

Se systémem UconnectTM 7" HD LIVE můžete přistupovat ke svým aplikacím na zařízeních Android díky funkci Android Auto, ti, kteří naopak využívají přístroje iPhone pak k Apple CarPlay. Apple CarPlay je nejsnadnějším a nejbezpečnějším způsobem použití iPhonu ve vozidle s přístupem k mapám, hudbě Apple, posílání zpráv a použití hlasové asistence Siri.

Tento systém umožňuje řídit bez rozptylování a udržovat svou soustředěnost na jízdu, přičemž jsou ale všechny ovladače vždy po ruce. Navíc systém telemetrie Abarth je schopen otestovat vaše dovednosti na hlavních mezinárodních okruzích a vlastních trasách.

Verze Pista doplňuje novou řadu 595 Abarth, která nyní zahrnuje dva typy karoserie (hatchback a kabriolet), tři stupně výbavy (595, 595 Turismo a 595 Competizione) a řadu výkonových verzí a úrovní tuningu navržených pro uspokojení stále se zvyšujících nároků uživatelů. Osobitá, ale přitom dostupná verze 595 s výkonem 145 k představuje vstupní model a nabízí veškerou standardní výbavu potřebnou pro zajištění typické radosti a potěšení z jízdy, jaké byste očekávali do této značky. Model 595 je rovněž ideálním základem pro ty, kteří si chtějí odladit svůj vůz tak, aby byl jedinečný. Modely 595 Turismo a 595 Competizione vyjadřují dvě osobité povahy Abarthu. První z nich je vybaven motorem o výkonu 165 k a představuje hodnoty typické pro italská GT, avšak v kompaktním balení ideálním pro městské využití. Druhý model je na druhou stranu radikálnější a nabitý adrenalinem. Motor o výkonu 180 k a ze závodění odvozená výbava jsou navržené pro motoristy, kteří mají v sobě sportovnost a vášeň pro výkon. Obě verze lze dále personalizovat a odladit řadou sad a příslušenství.

 

Abarth 695 XSR Yamaha Limited Edition a Yamaha XSR900 Abarth

Již třetí rok po sobě je značka Abarth oficiálním sponzorem a dodavatelem oficiálních vozidel závodního továrního týmu Yamaha a společně s ním se bude účastnit letošní sezony Mistrovství světa superbiků MotoGP. Toto partnerství potvrzuje, že Abarth je automobilovou značkou schopnou zprostředkovat skutečnou podstatu závodění. Sportovní duch a touha vyniknout jsou hodnoty, které jsou hluboce zakořeněné jak u značky se štírem ve znaku, tak i u hvězdy závodní motocyklové scény. V souvislosti s tímto partnerstvím vznikla v návaznosti na modely Abarth 595 Yamaha Factory Racing a edice 695 biposto Yamaha Factory Racing nová speciální edice Abarth 695 XSR Yamaha, která je dodávána exkluzivně v šedém odstínu Pista. K dispozici bude pouze 695 hatchbacků a 695 kabrioletů. Nový vůz byl vytvořen pro oslavu Yamahy XSR900 Abarth, prvního motocyklu zrozeného ze spolupráce dvou značek a může se pochlubit stejnou šedou kapotáží s červenými doplňky jako model 695 XSR, a sdílí s ním také řadu prvků.

Speciální série umožňuje rozsáhlé použití uhlíkového kompozitu pro demonstraci své příbuznosti s přední kapotáží, blatníkem a krytem sedla motocyklu Yamaha. Abarth 695 XSR a Yamaha XSR900 Abarth rovněž sdílejí ultralehký výfukový systém Akrapovič zrozený ze světa závodění, který zvýrazňuje osobitost, zvuk a výkon obou strojů. Logo XSR je hrdě umístěno na zadních výklopných dveřích modelu Abarth 695 XSR, přičemž hliníkové štítky označují pořadové číslo každého vozidla 695kusové série.

Pokud jde o další komponenty z uhlíkového kompozitu, zmínku zaslouží kryty zrcátek a koncovky výfuku, jako i čelní část přístrojového panelu, kryty pedálů, hlavice řadicí páky a prahové lišty.

Pod kapotou vozu se ukrývá motor 1.4 T-Jet o výkonu 165 k. Výbava této speciální edice zahrnuje zadní tlumiče Koni a pružiny Eibach, 17palcová litá kola Supersport v matně černé povrchové úpravě, matně chromované doplňky na klikách dveří a podkladech log, červené detaily na náraznících a zrcátcích, červené brzdové třmeny a brzdový systém s perforovanými kotouči. Tato verze může být personalizovaná dalším využitím tuningových sad pro navýšení výkonu na 180 k, zlepšení ovladatelnosti prostřednictvím předních tlumičů Koni s FSD ventilem (Frequency Selective Damping), brzdy pak mohou posílit přední perforované a ventilované plovoucí kotouče Brembo 305x28mm s vysoce výkonnými brzdovými destičkami HP 1000/1.

Nový infotelematický systém UconnectTM 7" HD LIVE integruje funkci Apple CarPlay, která uživatelům zařízení iPhone umožňuje přístup k mapám Apple, zprávám, telefonování, hudbě Apple a také hlasovému ovládání Siri.

Systém UconnectTM 7" HD LIVE může integrovat také systém Android Auto, který nabízí jednoduchý a bezpečný přístup k hlasovému ovládání a aplikacím Google MapsTM a Google Play MusicTM, to vše za použití dotykové obrazovky rádia nebo ovladačů na volantu.

Nový model Abarth 695 XSR Yamaha bude možné objednávat od dubna. Pro zákazníky, kteří si jej pořídí, nabízí Abarth možnost získat paket VIP, který je věnovaný věrným příznivcům značky. Jedná se o určitou formu ocenění pro italské a britské zákazníky, který má dvě fáze. Od 7. května je možné vyplnit formulář na internetových stránkách mi  a www.abarthcars.co.uk. Po zakoupení vozu od dealera získáte dvě vstupenky na Abarth Day, který proběhne 20. května v Itálii a ve Velké Británii, dále vstupenku na bezplatnou návštěvu dílen Abarth v Turíně, exkluzivní sadu litografií Abarth 695 XSR Yamaha a paket Faster Son od Yamahy, který obsahuje triko, mikinu a kšiltovku a také plakát s rámem z uhlíkového kompozitu.

 

Abarth 124 spider a Abarth 124 spider Scorpione

Nový Abarth 124 spider je zábavný a nekonvenční vůz, který je předurčen stát se ikonou potěšení z jízdy a jistě osloví všechny, kteří usednou za jeho volant. Navržen byl závodním oddělením Squadra Corse Abarth a pochlubit se může výraznou dynamikou a potěšením z jízdy skutečného roadsteru. Standardně dodávaný mechanický diferenciál zadní nápravy demonstruje technickou výjimečnost a špičkové jízdní vlastnosti. Tento prvek typicky pro špičkové sportovní vozy zvýrazňuje osobitost nového modelu Abarth 124 spider. Hmotnost vozu je soustředěna mezi nápravy a motor je instalovaný za přední nápravu, což zaručuje optimální agilitu a dokonalé potěšení z jízdy. Použitá byly důmyslná mechanika a speciální materiály, jejíchž zásluhou vůz váží pouhých 1060 kg. Tato hodnota se projevuje výkonovou hmotností 6,2 kg/k, což je nejlepší výsledek v dané kategorii. Optimální rozložení hmotnosti zaručuje skvělou odezvu vozu.

V ženevské expozici bude možnost obdivovat dva příklady tohoto výjimečného vozu. První je v pastelovém odstínu Turini 1975 s matně černou kapotou, která připomíná klasický Abarth 124 Rally a jejíž cílem je eliminovat oslnění řidiče. K dispozici jsou také další tři barevné varianty: červená Costa Brava 1972, metalická černá San Marino 1972, modrá Isola d'Elba 1974 a šedá Portogallo 1974: tyto názvy jsou poctou prestižním vítězstvím Abarthu v závodech rally. Interiéry jsou charakteristické červenými a černými koženými sedadly, zatímco přístrojový panel a středový tunel jsou pokryté Alcantarou, technickou tkaninou používanou ve světě závodění pro eliminaci odlesků v prostoru pro cestující a zlepšení koncentrace řidiče.  

Druhý vůz je ukázkou speciální edice Scorpione, verze navržené pro zákazníky hledající ryzí a nefalšované potěšení z jízdy. Vystavený vůz se může pochlubit černou karoserií San Marino 1972 s šedými detaily Forgiato. K dispozici je rovněž bílá karoserie Turini 1975.

Verze Scorpione si zachovává všechny vlastnosti modelu 124 spider a je charakteristická černými sedadly v kombinaci mikrovlákna a kůže, což zaručuje maximální přilnavost těla v sedadle.

Pod kapotou obou modelů se ukrývá výkonný a velmi spolehlivý motor 1.4 s přeplňováním a variabilním časováním ventilů MultiAir. Motor poskytuje výkon 170 k (kolem 124 k na litr zdvihového objemu) a točivý moment 250 Nm. Tyto parametry umožňují ve spojení s šestistupňovou manuální převodovkou dosáhnout rychlosti 232 km/h a z 0 na 100 km/h zrychlit za 6,8 sekundy. Zvuk, zásadní prvek všech modelů Abarth, je ve standardu tvořen výfukovým systémem Record Monza s dvěma režimy, který je schopen modifikovat tok výfukových plynů podle tlaku, což zaručuje lineární křivku točivého momentu a výkonu a vede k hlubokému a uspokojivému zvuku. Kromě šestistupňové manuální převodovky je spider k dispozici také s automatizovanou sekvenční sportovní převodovkou Esseesse. Zavěšení modelu Abarth 124 spider využívá lichoběžníkové zavěšení vpředu a 5prvkovou architekturu vzadu. Nastavení je odladěné pro zvýšení stability v zatáčkách a zlepšení kompresního brzdění. Odezva řízení je optimalizovaná použitím specifické kalibrace posilovače řízení.

Kromě toho je nový Abarth 124 spider opatřen řadou nejmodernějších prvků aktivní a pasivní bezpečnosti. Kromě ABS zahrnuje standardní výbava systém EBD pro nastavení rozdělení brzdné síly na přední a zadní nápravu, díky čemuž dosahuje optimální brzdné dráhy a ovladatelnosti za všech podmínek. Ve standardu nalezneme samozřejmě i elektronickou kontrolu stability ESP pro optimální kontrolu za všech podmínek, zvláště v kritických situacích na sněhu, ledu nebo na kluzkých vozovkách. Všechna tato zařízení lze pro jízdu na okruhu deaktivovat, což řidiči umožňuje rozvinout vynikající potenciál vozu daný dokonalým rozložením hmotnosti a dynamickými vlastnostmi pro plné a nefalšované potěšení z jízdy.

DNA Abarthu potvrzuje u obou modelů také interiér, který je zaměřený na dokonalou ergonomii. Sedadla s koženým čalouněním, čalouněním Alcantarou a mikrovláknem nebo kůží u verze Scorpione, jsou anatomická a velmi pohodlná a dokonale drží tělo v zatáčkách. Díky své nízké pozici a posazení před zadní kola umožňují řidiči dokonale vnímání bočních pohybů vozu. Ovladače jsou v dokonalém souladu se sportovním posláním vozu: pozice pedálové skupiny, vertikální volant a krátká řadicí páka jsou navržené pro maximální vzrušení. Přístrojový panel využívá velký tachometr s červeným pozadím umístěný uprostřed v dokonalém zorném poli řidiče, zmínku zaslouží i startování tlačítkem.

Komfort poskytují vyhřívaná sedadla, která jsou standardně nabízená s koženým čalouněním, a vynikající odhlučnění poskytované izolovaným čelním oknem, zadním oknem a dvojvrstvou plátěnou střechou.

Střecha je navržená tak, aby ji bylo možné otevřít a zavřít jednou rukou z místa řidiče během několika málo sekund. Skládá se za sedadla, takže v zavazadlovém prostoru nezabírá žádné místo.

Obě vozidla jsou vybavena paketem Sound Plus, který zahrnuje 7" dotykovou obrazovku a důmyslný audio systém Bose se subwooferem a osmi reproduktory, z nichž dva jsou umístěné v hlavových opěrkách pro dokonalý poslech hudby. K dispozici je rovněž paket Viditelnost Plus, který zahrnuje plně LED automaticky výškově nastavitelné světlomety, LED světla denního svícení, senzor deště a stmívání, ostřikovače předních světlometů a zadní parkovací sensory.

 

Konverzní sady

V expozici na ženevském autosalonu nebude chybět nová řada tuningových sad Abarth a příslušenství. Hlavními protagonisty nové řady jsou výkon, bezpečnost a personalizace. Pro model Abarth 595 jsou určené tři sady a všechny bude možné spatřit i v expozici.

Tuningová sada 160 HP zvyšuje osobitost nejmenšího Abarthu ze všech a zvyšuje výkon motoru ze 145 na 160 k. Konverze zahrnuje také přední a zadní tlumiče pérování Koni, snížené přední a zadní pružiny Eibach, brzdové destičky Ferodo a exteriérové logo Abarth Elaborazione. Sada je zákazníkům dodávána ve speciální dřevěné bedně, která patří k historickému odkazu značky Abarth.

Tuningová sada 180 HP pro model 595 Turismo je navržena tak, aby zákazník dostal ten nejlepší výkon: ten se zvyšuje ze 165 na 180 k a nechybí samozřejmě ani další vynikající technické modifikace, jako jsou přední tlumiče pérování Koni, plovoucí přední brzdové kotouče Brembo s červenými třmeny, brzdové destičky Ferodo, exteriérové logo Abarth Elaborazione a nová konverzní bedna věnovaná světu závodění.

Ve speciálně navržené bedně je nabízená sada Record Monza Exhaust. Tlumič výfuku oslavující rychlostní rekord Carla Abartha v Monze je výkonný a nabízí velmi agresivní zvuk, který je výsledkem technologie dvou režimů a doplňují jej čtyři koncovky a vzrušující design.

Nové tuningové sady doplňuje řada dalších komponent, které jsou v souladu s DNA značky: ultralehká bílá a titánová kola Esseesse, kryty zrcátek, kryty sloupků karoserie a čelní část přístrojového panelu z uhlíkového kompozitu, hlavice řadicí páky, prahové lišty a kryty pedálů vyrobené z technického materiálu (hliník a uhlíkový kompozit). Stručně řečeno, volbou technických prvků mohou majitelé vozidel Abarth personalizovat svůj vůz ve smyslu vzhledu i výkonu.

 

Závodění

Nový Abarth 124 rally měl svou premiéru na posledním pařížském autosalonu a byl jednoznačně velkým překvapením. O rok později již vůz dosahuje v testech velmi slibných výsledků ve smyslu výkonu. Již brzy začne šampionát Abarth 124 rally Trophy. Bude sestávat ze sedmi závodů v Itálii, prvním z nich bude Rally Il Ciocco v Toskánsku, která proběhne od 17. do 19. března.  

První ročník šampionátu Abarth 124 rally Trophy se připojuje k nové závodní sezoně Abarth Trophy, které se účastní vozy Abarth 695 Assetto Corse Evoluzione a Abarth 595 OT, a Coppa Abarth Classiche, pro historické modely Abarth soutěžící v rally. Abarth současně dále dodává své motory T-Jet o výkonu 160 k do monopostů Formula 4 soutěžících v šampionátech v Itálii, Německu, Severní Evropě a Iberii a také ve Spojených arabských emirátech. Velmi akční sezona bude zahrnovat i oblast motoristického sportu klasických vozidel s čistým technologickým odkazem na standardní sériové vozy.

Spolu se šampionátem Abarth 124 rally Trophy, organizuje značka se štírem ve znaku i velmi inovativní šampionát s vozem, který je inovativní sám o sobě. Abarth 124 rally překonává zažité hranice kombinováním vzrušení a technologií: pohon zadních kol zaručuje podívanou, zatímco vysoký výkon je výsledkem pečlivého vývoje. To demonstrovala také Rally Monte Carlo, která letos připravila mimořádně obtížné podmínky s řadou úseků na sněhu a ledu. Takovéto situace nejsou pro vozy s pohonem zadních kol velmi příznivé, přesto však vůz v rukách třech soukromých týmů předvedl vynikající výkony.

Vůz spadá do kategorie R-GT a tudíž může závodit v národních i mezinárodních závodech. Šampionát Abarth 124 rally Trophy zahrnuje sedm závodů, z nichž šest je součástí italského mistrovství. Díky tomu, mohou účastnící šampionátu soutěžit o titul Mistra Itálie v rally ve skupině R-GT.

Výhry budou skutečně velmi bohaté pro absolutní pořadí v kategorii Pod 23 let i jejích týmy. Všechny ceny - 5000 eur pro vítěze, 4000 eur pro tým a 2000 eur pro kategorii Pod 23 let - jsou sčitatelné. V souladu s předpisy budou ceny předané první třem v každém závodě a poté v celkovém hodnocení v každé kategorii. Novinkou je cena pro nejlépe hodnocené týmy s výhrou 30 000 eur. Jezdci kategorie Pod 23 let budou mít možnost zúčastnit se soutěže Rally Monza 2017 s oficiálními vozy Abarth 124 rally. Mezi další ceny patří kurz ACI Sport Federal Super Course a Rally master organizovaný přímo značkou Abarth. Vítěz celkového pořadí získá vlastní silniční Abarth 124 spider.

Organizace šampionátu přímo Abarthem nabídne řadu služeb, které mají za cíl usnadnit práci týmům, které se do programu přihlásí. Bude se jednat o servis náhradních dílů a technickou podporu v průběhu závodu. Abarth bude zajišťovat také cateringové služby a zábavu pro posádky i jejich týmy.  Viditelnost v médiích je vysoká a zahrnuje reklamu v tisku, televizi a aktivity na mnoha sociálních sítích.

 

Pro více informací o šampionátu Abarth 124 rally navštivte internetové stránky racing.abarth.com nebo emailovou adresu závodního týmu Abarth Racing Team na 124rally@abarth.com.

 

Abarth 124 rally je skutečnou sílou šampionátu. Je to skutečný sportovní vůz, odladěný přímo Abarthem a prodávaný v provedení připraveném pro závody za 140 000 eur.

Mezi klíčové vlastnosti a prvky vozidla stanovené při vývoji patří:

 • Poskytnout nízkou hmotnost a dokonalé rozložení hmotnosti
 • Poskytnout výkonný, spolehlivý motor generující mimořádné výkonové parametry
 • Zajistit rychlé průjezdy zatáček bez přetáčivého chování
 • Zajistit vynikající trakci za všech podmínek
 • Poskytnout zábavu pohonu zadních kol v kombinaci s nejmodernějšími technologiemi
 • Učinit jej snadným pro správu týmy a mechaniky a současně udržet provozní náklady na minimální úrovni.

Vůz je vybaven dvouvačkovým zážehovým přeplňovaným motorem o objemu 1800 cm3 a disponuje přímým vstřikem paliva. Díky řadě map vstřikování může jeho výkon dosáhnout až 300 k při 6500 ot./min s optimální křivkou točivého momentu, což je klíčová vlastnost pro vyvážené řízení a zrychlení při přetáčivém průjezdu zatáčkou. Výkon je dechberoucí, zrychlení spalující a posílené plným a uspokojivým zvukem. Pro zvýšení výkonu je motor spojen se šestistupňovou sekvenční převodovkou s pádly řazení, zatímco o trakci se stará mechanický samosvorný diferenciál.

Soutěže rally vystavují vozidla extrémní zátěži, a to je důvod, proč byla pozornost soustředěná i na vynikající uspořádání mechanických součástí standardního vozu. Zavěšení kol - lichoběžníkové zavěšení vpředu a víceprvková náprava vzadu - poskytuje optimalizovanou kinematiku a je uchyceno na speciálních pomocných rámech, které zajišťují špičkovou mechanickou pevnost a pozoruhodné snížení hmotnosti, zatímco kovové klouby garantují nejvyšší úroveň přesnosti

Aby byla zajištěna nejvyšší možná přilnavost za všech jízdních podmínek a v různých rychlostních zkouškách, mechanici týmů mají k dispozici přesně definovanou sadu nastavení zavěšení kol, jež dovoluje širokou úpravu úhlů, větší pozici dorazů pro horší povrchy, a především čtyřcestné tlumiče pérování schopné konfigurace stlačení a zdvihu, jako i odezvy na vysoké nebo nízké frekvence odpovídající pocitu řidiče.

Prvotřídní mechanika je doplněna o novou generací elektroniky pro zajištění špičkového výkonu na silnici, jako i optimální hmotnosti a celkových rozměrů.

Interiér se může pochlubit vysokou úrovní integrace, všechny hlavní ovládací prvky jsou ergonomicky seskupené na volantu. Díky tomu může jezdec volit různá nastavení motoru a kontroly trakce od rychlých a neklouzavých etap po podmínky nízké přilnavosti. 

V dokonalém souladu s dědictvím Carla Abartha se technici zaměřili také na servis a náklady na kilometr, a to s cílem umožnit novým talentům vstup do světa rally. Moderní soutěžní vůz musí být navržen tak, aby zaručil špičkový výkon, ale současně, aby ujistil jezdce, spolujezdce a mechaniky, že se mohou spolehnout na stroj, který naplňuje jejich očekávání a umožňuje vícenásobné použití. To je důvod, proč nový Abarth 124 rally nabízí možnost volby různých konfigurací a nastavení mechanického rázu, například světlé výšky, ale také provedení karoserie, které mohou připomínat slavné okamžiky Abarthu ve světě rally.

Vůz byl koncipován také se zaměřením na snížení provozních nákladů. Například pomocné rámy zavěšení jsou navržené s dvěma pevnými úchyty pro nastavení světlé výšky s upevňovacími body dvojitých příčných ramen. Kromě toho sada vyžaduje pouze specifickou montáž brzdových třmenů místo jejich náhrady.

Kód projektu SE139 má kořeny v srdci historie značky s odkazem na samotného Carla Abartha. Zkratka SE znamená Sports a Experimental a má přímou souvislost s hodnotami Abarthu, jako jsou dílenské zpracování a technický vývoj. Pořadové číslo 139 na druhou stranu připomíná, že Abarth ve své 67leté historii vyvinul v průměru dva závodní vozy ročně: to je úspěch, kterým se může pochlubit jen několik málo automobilových výrobců.

 

Šampionát Abarth Trophy na okruzích

Již devátý rok po sobě bude Abarth organizovat šampionát vyhrazený speciálům Abarth 695 Assetto Corse Evoluzione a Abarth 595 OT, jež mnoha jezdcům nabízí příležitost vyzkoušet si své nadání na hlavních závodních okruzích ve vozidle, které má formát a je velmi schopné. Šampionát zahrnuje celkem sedm závodu, jež začnou 2. dubna na okruhu Marca Simoncelliho v Misano Adriatico.

Každý podnik bude zahrnovat 40 minut volných tréninků, jednu kvalifikaci a dva závody: v prvním se postaveni na startu řídí dosaženými časy v kvalifikaci, v druhém je určeno podle prvních osmi míst dosažených v prvním závodě. Ceny za závod jsou ve spolupráci s firmou Michelin a finální ceny za absolutní pořadí (30 000 za první místo, 12 000 eur za druhé místo a 8000 eur za místo třetí). Pro kategorii Abarth 595 OT nejsou určené žádné výhry, ale registrace je zdarma.

Abarth 695 Assetto Corse Evoluzione je poháněn výkonným přeplňovaným motorem o výkonu 215 k, který je spojen s šestistupňovou sekvenční převodovkou, speciálním nastavením podvozku a aerodynamickou výbavou pro zvýšení výkonu.

V kalendáři je celkem sedm závodů: šest na italských okruzích a jeden v zahraničí, konkrétně na rakouském okruhu Red Bull Ring. Šampionát odstartuje 2. dubna v Misano Adriatico a skončí 8. října v Mugellu. Formát zahrnuje dva závody na každý podnik s vozy Abarth 695 Assetto Corse Evoluzione a Abarth 595 OT (Omologata Turismo) závodícími spolu avšak s odděleným hodnocením.

Tento šampionát má mezinárodní formát a účastní se jej řada jezdců z celé Evropy, nápadně zejména ze Skandinávie a Španělska, kromě již tradičně silného zastoupení tureckých jezdců, kteří v roce 2016 tvořili mimořádně silnou skupinu. Průměrná účast v posledních ročnících činila 20 vozidel.

Registrační poplatky do šampionátu činí 7500 eur za Abarth 695 Assetto Corse Evoluzione a zahrnují řadu služeb: prostor v paddocku, servis náhradních dílů na okruhu s přítomností techniků připravených poradit a ubytovací prostory s cateringem pro posádky a jejich týmy. Viditelnost v médiích bude vysoká, kromě tisku a televize budou aktivity zahrnovat i sociální sítě. S touto iniciativou Abarth potvrzuje svou filozofii vytváření závodních příležitostí pro standardní verze vysoce výkonných vozidel značky, které jsou schopné šířit nadšení u řidičů na silnici i na okruhu.

 

Coppa Abarth Classiche

Závodní přístup velkého projektu pro příznivce historie značky vyjadřuje závod Coppa Abarth Classiche, který letos proběhne již po druhé. Novinkou je speciální závod rally, což je oblast, ve které se značka se štírem ve znaku může pochlubit řadou mezinárodních úspěchů té nejvyšší úrovně, ať už pod visačkou Abarth nebo Squadra Corse Abarth spravující vozy Lancia. Celkem bylo získáno deset titulů Mistra světa v pohárů konstruktérů a šest titulů Mistra světa v hodnocení jezdců.

Šampionát bude sestávat z šesti závodu a bude přístupný všem historickým modelům ročníku 1981 a starším. K dispozici budou ceny za závod pro první místa v každé skupině, kterých je celkem tři. Další výhra bude pro vítěze každé skupiny. Ostatní tři speciální ceny budou udělené na konci šampionátu prvním třem jezdcům s modely Autobianchi A112 Abarth. Registrace je bezplatná.

Závod Coppa Abarth Classiche, vyvinutý ve spolupráci se společností Michelin Italia, nabízí po registraci výhodu v podobě nákupu sady pneumatik pro týmy.

 

Rozvoj Formule 4

S ohledem na mimořádný úspěch v Italii a v Německu v posledních sezonách se Abarth rozhodl podpořit i třetí ročník šampionátu F4 v Německu a potvrdil svou účast v italském mistrovství jako sponzor a dodavatel oficiálních motorů. Motor 1.4 Turbo T-Jet o výkonu 160 k je odvozen od jednotky dodávané standardně do silničního modelu 595, který také používá pro vlastní závody Abarth Trophy. Italské monoposty Tatuus tak budou těmito motory Abarth vybavované i v letošní sezoně.  V roce 2016 se německého šampionátu zúčastnilo čtyřicet mladých jezdců a italského třicet. Jedním z těch, kteří se zúčastnili obou šampionátů byl i mladý Mick Schumacher.

 

Kalendář akcí šampionátu Abarth 124 rally:

19. března 40th Rally del Ciocco

2. dubna 64th Rallye Sanremo

23. dubna 101th Targa Florio

4. června 50th Rally del Salento

26. června 53th Rally del Friuli

17. září Rally di Roma Capitale

15. října 35th Rally Due Valli

Kalendář Abarth Trophy:

2. dubna Misano

7. května Adria

11. června Red Bull Ring (Rakúsko)

25. června Vallelunga

30. července Magione

10. září Imola

8. října Mugello

Kalendář Coppa Abarth Classiche:

11. března Valli aretine

7. května Memorial Conrero

28. května Rally storico Campagnolo

25. června Rally Lana Storico

30. července Rally Alto Appennino

24. září Rally Isola d'Elba

 

The Scorpionship: Abarth Day

V návaznosti na loňský úspěch proběhne v roce 2017 další ročník adrenalinem nabitého dne Abarth, který je určen všem příznivcům extrémního výkonu. Od května do července proběhne na vybraných okruzích Evropy celkem sedm akcí:

 

 • 13. května - Francie - Monthlery
 • 20. května - Itálie - Varano de Melegari
 • 20. května - Velká Británie - Rockingham
 • 27. května - Portugalsko - Braga
 • 03. června - Rakousko - Salzburgring
 • 24. června - Španělsko - Parcmotor Castellolì (Katalánsko)
 • 01. července - Německo - Hockenheim

 

Expozice

Detaily expozice značky Abarth v Ženevě připomínají dílny Officine Abarth, a to především díky ocelovým nosníkům, hrubému betonu a kovové podlaze oleštěné pneumatikami vozidel. Veřejnost tak vlastně navštíví skutečnou dílnu mechaniků, kteří pracují na ručně vyráběném motoru. Je to historie Carla Abartha, ruční řemeslná práce pro konstantní technický vývoj a výkon.

Svou expozicí Abarth znovu potvrzuje svoje poslání pro budoucnost a představí všechny své novinky: nové produkty, nové služby a nové iniciativy.

Distribucí informativních letáků a speciálními prvky umístěnými kolem stánku se veřejnost bude moci seznámit s produkty FCA Bank, finanční společnosti specializující se na automobilový sektor. Společnost operuje v mnoha evropských zemích - ve Švýcarsku prostřednictvím FCA Capital Suisse SA - s prostým posláním: podpořit prodej vozidel značek Fiat and Chrysler Automobiles prostřednictvím inovativních finančních produktů a služeb s vysokou přidanou hodnotou, které jsou určené dealerům, soukromým klientům a společnostem. Od tohoto měsíce bude k dispozici pro všechny modely Abarth nový nástroj: finanční kalkulačka pro výpočet splátek podle konfigurace vozidla. Během tohoto procesu mohou zákazníci zvolit správné financování produktu podle svých potřeb a využít funkci porovnání. Současně jsou splátky automaticky aktualizované podle zvolené výbavy. Nástroj bude k dispozici v Německu, Francii a Španělsku během několika měsíců.

 

Abarth Register

V návaznosti na vynikající období, které má značka za sebou se hodnota jejich klasických vozidel zdvojnásobila a proto byl založen registr historických vozidel, jehož cílem je propagovat a zlepšovat hodnotu značky na historické i kulturní úrovni a propagovat spolupráci a síť příznivců.

Abarth Register registruje modely z nedávné historie značky, které mají specifické technické a historické vlastnosti, přičemž řada z nich představuje limitované edice, které mají sběratelskou hodnotu a zaslouží si potřebnou péči.  

Na tento seznam se dostane jen velmi málo modelů: malý okruh sběratelských automobilů, jejichž hodnota se v průběhu času zvyšuje.

Kromě speciálních sérií, které tvořili historii značky, jako jsou 695 Tributo Ferrari nebo Edizione Maserati, seznam zahrnuje i dvojici dalších modelů, jako jsou 124 spider 2016 Edition, kterých bylo vyrobeno pouze 2500 kusů a nový současný model 695 XSR, který se prezentuje právě na autosalonu v Ženevě a bude vyroben jen v 695 provedeních hatchback a 695 provedeních kabriolet. Kromě toho pro oslavu jedinečnosti a hodnoty modelů otevřel Abarth na svých stránkách i speciální sekci The Special Side of Performance, která je věnovaná výhradně speciálním a limitovaným edicím vyrobeným od roku 2008. V tomto zcela novém prostoru majitelé a příznivci mohou zjistit originální hodnotu vozidla zadáním jeho kódu VIN a kontrolou oficiálního čísla série. Pokud je historická hodnota vozidla potvrzena, zákazník je přesměrován na internetový registr Abarth pro zapsaní vozidla.