Abarth 695 Rivale: Výkon Abarthu - Elegance Rivy

Nová speciální řada je setkáním dvou značek, které jsou schopny proměnit obyčejnost v něco výjimečného a překonat limity výkonnosti a jedinečnosti.

Vůz je k dispozici pouze ve verzi hatchback a kabriolet a vyniká svým jedinečným vzhledem a prémiovými materiály inspirovanými luxusními motorovými čluny Riva.

Abarth 695 Rivale je elegantní a jedinečný jako motorový člun Riva a zaručuje výjimečný výkon stejně jako každá speciální edice Abarth.

Při příležitosti 175. výročí značky Riva se představuje rovněž limitovaná verze nového 695Rivale 175th Anniversary, která obsahuje další stylové detaily.

Abarth 695 Rivale, speciální řada vytvořená ve spolupráci se značkou Riva, se zrodil ze spojení dvou italských legend na poli technologie, inovace, citu pro detail a důrazu na výkon. Historická značka ve světě námořnictví, která byla vždy synonymem pro italskou eleganci a styl, přispěla ke vzniku zatím nejpropracovanějšího a nejdůmyslnějšího vozu Abarth.

Model dostupný v limitované edici ve verzi hatchback a kabriolet je lehce rozpoznatelný díky svému exkluzivnímu dvoubarevnému provedení karosérie - modrý odstín s názvem Riva Sera Blue a šedý odstín s názvem Shark Grey jsou ozdobeny dvojicí akvamarínových linek, které připomínají lodní linie.

Chromované kliky dveří, logo značky "695 Rivale" na zadních výklopných dveřích a náraznících, chromovaná lišta pod zadním oknem, která evokuje sofistikované tvary jachty, činí tento model ještě více nezaměnitelný díky své estetické spřízněnosti s novými jachtami Riva.

Značná porce elegance vychází ze snahy o stále lepší výkon, který je možný díky neustálému technickému pokroku a který charakterizuje každý model Abarth. Pod kapotou modelu 695 Rivale se ukrývá přeplňovaný čtyřválec o objemu 1368 cm3, který zaručuje maximální výkon 180 k a točivý moment 250 Nm. Poměr výkonu a hmotnosti vozu řadí model 695 Rivale mezi supersporty (5,8 kg/k s celkovou hmotností 1045 kg). Výkon je opravdu neobyčejný - maximální rychlost 225km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h 6,7 sekund. Proto se jedná o vůz, který uspokojí náročné zákazníky, kteří touží po eleganci, důmyslnosti a výkonu.

Společně s modelem Abarth 695 Rivale byl při příležitosti 175. výročí značky Riva (založené v roce 1842) představen model 695 Rivale 175 Anniversary. Tato limitovaná edice nabízí řemeslně zpracované detaily jako jsou speciální ráfky, slavnostní loga a ručně vyráběná modro-černá kožená přední sedadla. Dostupné jsou rovněž verze 175 hatchback a 175 kabriolet.

Vůz inspirovaný legendárními čluny Riva

Cílem modelu 695 Rivale je překonat tradiční hodnoty a využít nezaměnitelný šarm lodí značky Riva tak, aby uspokojil poptávku po vzrušujícím výkonu kombinovanou s důmyslností a elegancí.

Styl vozu je inspirován nejnovějším modelem lodi Riva s názvem "56 Rivale", která je jedna z nejhbitějších a nejvýkonnějších jachet, které kdy byly postaveny v loděnici v Sarnico. Jachta a vozidlo sdílejí některé estetické prvky jako například charakteristické šedé provedení a chromované lišty.

Mezi další doplňky interiéru, které dodávají vozu ještě silnější lodní vzhled a jsou dostupné na přání, patří karbonové obložení, modrá kožená sedadla, černé koberečky s modrým vzorem a karbonový nebo mahagonový přístrojový panel. Dřevo, přírodní materiál, který je kombinován s technologicky nejvyspělejšími postupy, aby bylo dosáhnuto absolutní dokonalosti, přesně jako na jachtách značky Riva, které představují dokonalou kombinací technologií a řemeslného zpracování. Mahagonová varianta Vám umožní pochopit filozofii značky Riva v celé její hloubce - kromě pruhu na palubní desce do ní patří i volant pokrytý modrou a černou kůží s mahagonovým znakem, přístrojová deska v modré kůži a mahagonová rukojeť řadící páky a prahová lišta.

Technologická výbava je rovněž špičková - do základního vybavení patří UconnectTM infotainment s 7" HD dotykovým displejem, připraveným pro aplikace Apple CarPlay a Android Auto. Rovněž zde můžete najít ručně malovanou poznávací značku, kterou lze také doplnit o jméno vaší jachty. Výjimečný charakter tohoto vozu Abarth je viditelný v Akrapović výfukovém systému s karbonovou koncovkou, brzdovém systému Brembo, 17 palcových litých kolech Supersport s lesklou šedou úpravou a v tlumičích Koni s technologií FSD (Frequency-Selective Damping).

Díky těmto jedinečným znakům se model Abarth 695 Rivale stává "okamžitou klasikou", a obsahuje vše pro to, aby se mohl stát součástí úzkého kruhu Abarth registru, který zahrnuje pouze ta nejexkluzivnější vozidla s dostačujícími technickými či historickými parametry na to, aby se z nich staly "sběratelské kousky".

Pocta k 175.výročí značky

Značky Abarth a Riva sdílejí bohatou historii a neustále pracují na tom, aby jejich dědictví formovalo jejich budoucnost. Příběhy Carla Abartha a Carla Rivy jsou dva velké italské příběhy o dvou mužích, kteří měli sen, který dokázali přetvořit do legendy. Oba měli odvahu posunout své myšlenky a nápady za hranici tehdejšího myšlení a dali světu absolutně dokonalé vozy a lodě, které se po čase staly světovými ikonami.

V roce 2017 slaví značka Riva 175 let své existence, což je mezník, který dokáže překročit jen několik společností na celém světě. Při příležitosti oslavy těchto výjimečných narozenin, představil Abarth limitovanou sérii modelů 695 Rivale "the 175 Anniversary" - 175 hatchbacků a 175 kabrioletů. Je to edice, která oslavuje italské know-how, s ručně dělanými detaily jako jsou dvojbarevná modročerná ručně šitá kožená sedadla s oslavným logem vyšitým na opěrce hlavy, karbonový přístrojový panel s logem, speciální poznávací značka a oslavné logo na venkovní straně středového sloupku. Design 17ti palcových litých kol je rovněž speciální.